Kodėl trūkčioja akys

Kodėl trūkčioja akys

Kodėl trūkčioja akys? Trūkčiojančios akys gali būti erzinantis ir nemalonus pojūtis, kuris gali įvairiais būdais paveikti mūsų kasdienį gyvenimą. Trūkčiojimas gali būti susijęs su įvairiomis priežastimis, pradedant nuovargiu ir baigiant rimtesnėmis sveikatos problemomis. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kodėl akys gali trūkčioti ir kaip galime tai spręsti.

Akies trūkčiojimo priežastys

Trūkčiojimas akyse gali būti sukeliamas įvairių veiksnių. Svarbu atkreipti dėmesį į šiuos galimus veiksnius, norint nustatyti tikrąją akies trūkčiojimo priežastį.

Nuovargis ir akių perpildymas

Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl akys trūkčioja, yra ilgas akies raumenų naudojimas be pertraukų, pvz., ilgas laikas žiūrint į kompiuterį, televizorių arba skaitant. Tai gali sukelti akių perpildymą ir nuovargį, dėl ko gali prasidėti akių trūkčiojimas.

Sausumas

Akių sausumas yra būklė, kai ašarų liaukos negamina pakankamai ašarų arba jos negali tinkamai drėkinti akies paviršiaus. Dėl to akys gali trūkčioti, būti paraudusios arba sukelti diskomfortą.

Akių dirginimas

Akys gali trūkčioti, jei patenka į akis svetimkūnių ar dulkių. Tai natūrali akių reakcija, kuria jos stengiasi išplauti ir pašalinti potencialiai kenksmingus elementus.

Akių spaudimas

Aukštas kraujospūdis arba glaukoma, būklė, kai padidėja akies vidinis slėgis, gali sukelti akių trūkčiojimą ir pabloginti regėjimą.

Būklės, susijusios su raumenų kontrolės sutrikimais

Kai kurios būklės, pvz., blefarospazmas (raumenų nevalingas susitraukimas aplink akis) arba miozė (akies vyzdžio susiaurėjimas), gali sukelti akies trūkčiojimą.

Skaityti   Kodėl tirpsta rankos

Dėmesio stoka

Ilgas laikas koncentruojantis į vieną tašką, pvz., į ekraną ar knygą, gali sukelti dėmesio stokos sukeltą akių trūkčiojimą.

Kodėl trūkčioja akys

Ką daryti, kai akys trūkčioja?

Trūkčiojančioms akims gali prireikti specialios priežiūros ir dėmesio. Štai keli patarimai, kaip susidoroti su akies trūkčiojimu:

Atlikite akies pratimus

Atlikite paprastus akių pratimus, kurie padės sumažinti akių nuovargį. Pvz., periodiškai pažiūrėkite nuo artimiausio objekto iki esančio toliau,bei atmerkite ir užmerkite akis kelioms sekundėms.

Naudokite akių lašus

Jei akių trūkčiojimą sukelia akių sausumas, gydytojas gali rekomenduoti naudoti akių lašus, kurie padės drėkinti akis ir sumažinti trūkčiojimą.

Venkite dirginimo

Stenkitės išvengti situacijų, kurios gali sukelti akies dirginimą, pvz., dulkėtose ar rūkstančiose aplinkose. Jei reikia, dėvėkite apsauginius akinukus.

4. Atidžiau stebėkite savo sveikatą

Jei pastebite, kad akių trūkčiojimas yra nuolatinis ir sukelia diskomfortą, būtina pasikonsultuoti su optometristu ar oftalmologu. Jie galės atlikti išsamų akių tyrimą ir nustatyti tikslią trūkčiojimo priežastį.

5. Atsipalaiduokite ir miegokite pakankamai

Stresas ir miego trūkumas gali pabloginti akių būklę. Stenkitės rasti laiko atsipalaiduoti ir užtikrinti, kad miegotumėte pakankamai valandų per naktį.

Išvada

Trūkčiojančios akys gali būti nemalonus reiškinys, kuris gali turėti įvairių priežasčių. Svarbu atkreipti dėmesį į savo sveikatą

Paskelbė Ruta
Ankstesnis įrašas
6 pagrindinės priežastys kodėl kyla rūgštys
Kitas įrašas
Kodėl ašaroja akys?
Parašykite komentarą
Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas.