ASMR

ASMR

Įdomūs faktai apie ASMR

ASMR – Daugelis žmonių yra susipažinę su šia sąvoka, tačiau ne visi žino, kad tai egzistuoja jau seniai, tačiau tik neseniai mokslininkai pradėjo tyrinėjimus.

Kas yra ASMR?

ASMR yra suvokimo patirtis, kuriai būdingas dilgčiojimo pojūtis, kuris paprastai prasideda nuo galvos odos ir juda žemyn kaklo ir viršutine stuburo dalimi.

Jis buvo lyginamas su klausos ir lytėjimo sinestezija ir gali sutapti su svaiginimu. Stimuliuojantį poveikį gali sukelti įvairūs (paprastai) ne vokaliniai dirgikliai, pvz., lėtos, kruopščiai išsakytos kalbos poveikis, bakstelėjimas ir asmeninis dėmesys.

Ne visi patiria šį jausmą

Net vienas iš trijų žmonių nepatiria šio jausmo, nepaisant plačiai paplitusio reiškinio žinomumo ir populiarumo.

Tai nėra seksualinė patirtis

ASMR

Nors daugelis žmonių mano, kad ASMR yra erotinis ir seksualiai jaudinantis, jis iš tikrųjų nėra seksualinio pobūdžio ir tik sukelia aukščiau aprašytą dilgčiojimo pojūtį.

Mokslinių tyrimų trūkumas

Buvo atlikta labai mažai mokslinių tyrimų apie ASMR plitimą.

Mokslininkai tik pradeda suprasti reiškinį

Dėl padidėjusio susidomėjimo „YouTube“ buvo atlikta daugybė tyrimų šia tema. Barratt ir Davis nustatė, kad 76% straipsnių šia tema, paskelbtų 2016–2017 m., turėjo bent vieną nuorodą į populiarų vaizdo įrašą. Kadangi dauguma tyrimų buvo sutelkti į tai, kas verčia žmones jausti dilgčiojimą, mokslininkai tik pradeda daugiau suprasti, kas yra ASMR ir kodėl jis egzistuoja.

Nėra ASMR vienos patirties

Kiekvienas žmogus šį jausmą išgyvena skirtingai. Tyrėjai išsiaiškino, kad yra trys bendros kategorijos: sensoriniai veiksniai, tokie kaip šnabždesys ir bakstelėjimas, pažinimo veiksniai, tokie kaip asmens vardo paminėjimas, ir fiziologiniai veiksniai, tokie kaip lengvi prisilietimai.

Skaityti   Pasaulio įdomybės faktai

ASMR vaizdo įrašų efektyvumas yra ginčytinas

Buvo atlikta mažai mokslinių tyrimų apie tokius vaizdo įrašus, jų veiksmingumą sukeliant aukščiau aprašytus dilgčiojimus, nors buvo atlikti kai kurie tyrimai, rodantys širdies ritmo pokyčius. Tačiau, kadangi dauguma tyrimų buvo sutelkti į psichologinę patiriančių žmonių patirtį, sunku nustatyti, ar tokių vaizdo įrašų žiūrėjimas iš tikrųjų sukelia dilgčiojimą.

Nelieka abejonės, kad tai įdomus reiškinys, kuris tik neseniai sulaukė padidėjusio susidomėjimo internete. Atliekant daugiau šio reiškinio tyrimų, mokslininkai pradeda geriau jį suprasti.

Paskelbė margumynas
Ankstesnis įrašas
Viskis Jameson
Parašykite komentarą
Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas.