Juokas

Juokas

Kodėl juokas sveika?

1. Mažina stresą ir skausmą.

Juokas padeda sumažinti stresą. Tai suaktyvina kortizolio ir dopamino išsiskyrimą, todėl jaučiamės atsipalaidavę ir lengviau. Tai padeda susidoroti su konfliktais, sunkumais ir nusivylimu.

Oksfordo universiteto mokslininkai padarė išvadą, kad juokas mažina skausmą ir įtampą.

juokas

2. Juokas yra fizinis pratimas.

Smagu, kai nuo juoko skauda skrandį ir jo raumenis. 

Po tokios treniruotės jaučiamės puikiai.

3. Besišypsantis žmogus atrodo daug jaunesnis.

Ypač moterys. Psichologai moterims pataria visiems laikams atsisveikinti su liūdnu veidu. Šypsena yra geriausia moters puošmena. Besišypsantys žmonės yra patrauklesni.

juokas
Robin McLaurin Williams – JAV aktorius ir komikas.

4. Vidaus organų masažas.

Kai žmogus juokiasi, dirba krūtinės ir pilvo raumenys, todėl juokas kaip masažas veikia vidaus organus. Be to, aktyvūs kvėpavimo pratimai, kuriuos atliekame juokdamiesi, teigiamai veikia mūsų organizmą. Indai jau seniai pripažino gydomąsias kvėpavimo pratimų savybes.

5. Gerina žarnyno motoriką.

Juokiantis pagerėja žarnyno motorika ir virškinimas. Reikia kuo dažniau garsiai ir nuoširdžiai juoktis. Intensyvaus juoko metu pajuda iki 80 skirtingų raumenų. Dar daugiau, dirbantys pilvo raumenys stimuliuoja žarnyną, o tai skatina geresnį virškinimą.

juokas

6. Padeda sutaupyti pinigų vaistams.

Japonijoje gydytojai aktyviai taiko juoko terapiją, dėl kurios joje dalyvaujantys pacientai serga 30% rečiau nei kiti. Atitinkamai jie vaistams išleidžia 30% mažiau pinigų.

Imuniteto padidėjimas atsiranda dėl kelių mechanizmų. Juokas didina T-limfocitų, kurie naikina virusus, gamybą. Endorfinai, kurių taip pat daugėja juokiantis, vadinami natūraliais vaistais nuo uždegimo. Kita vertus, adrenalino ir kortizolio, kurie neigiamai veikia imuninę sistemą, lygis labai sumažėja juokiantis.

Skaityti   Mirė amerikiečių aktorius Robertas Wallas vaidinęs su Bruce Lee

7. Juokas prisotina plaučius deguonimi.

Kai juokiatės, jūsų plaučiai gauna tris kartus daugiau oro nei įprastai. Kūnas yra prisotinamas deguonimi, išsivalo ir plaučiai.

Juokdamiesi mes gauname tris kartus daugiau deguonies nei įprastai kvėpuodami. Be to, kartu su intensyviais diafragmos susitraukimais ir ilgesniais iškvėpimais tai padeda išvalyti plaučius.

Gydymas juoku.

Gydymas juoku turėtų būti įtrauktas į visų ligų gydymo priemonių sąrašą. Gydymas juoku ypatingai veiksmingai padeda įveikti patiriamą stresą.

Kas dieną mes patiriame didesnį ar mažesnį stresą. 

Šis poveikis yra nuolatinis,  o tai reiškia, jog mūsų kūnas nuolat gamina streso hormonus, aktyvuojančius mus fizinei veiklai. Dėl to, kad turime mažą fizinį krūvį, esame nuolatinėje įtampoje, kuri sukeldama ligas ardo mūsų organizmą iš vidaus.  Veiksmingiausias, greičiausias ir pigiausias būdas neutralizuoti stresą yra gydymas juoku.

Svetainės margumynas turinys čia.

Paskelbė margumynas
Ankstesnis įrašas
Gyvi išpardavimo pardavimai live
Kitas įrašas
Valentino diena
Parašykite komentarą
Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas.